Zakaj je dobro, da imamo navade? Grega Repovš in Anka Slana Ozimič v odddaji Ugriznimo znanost
Ko se enkrat naučimo voziti kolo, ne razmišljamo več o poganjanju, zavijanju in zaviranju. Vožnja postane avtomatizirana.
Možgani namreč z avtomatiziranjem dejanj, ki jih večkrat ponavljamo, varčujejo z energijo. Kaj pa se zgodi, če kolo deluje drugače od navadnega? O navadah, avtomatizmih in možganih sta v oddaji Ugriznimo znanost govorila Grega Repovš in Anka Slana Ozimič.
Posnetek oddaje si lahko ogledate v arhivu RTV Slovenija.
May
18
2023
Grega Repovš o terapevtskih učinkih psihedelikov
V prispevku v N1 Slovenija si lahko preberete o raziskovanju terapevtskih učinkov psihedelikov v zdravljenu duševnih motenj. Med sogovorniki v prispevku je tudi vodja našega laboratorija, prof. dr. Grega Repovš.
V sodelovanju z Anticevic Lab, Yale School of Medicine, smo razvili programsko okolje Quantitative Neuroimaging Environment & Toolbox (QuNex). Okolje združuje več paketov v prilagodljiv in razširljiv okvir za organizacijo, predobdelavo, zagotavljanje kakovosti in analizo podatkov iz širokega nabora nevroslikovnih metod. Podroben opis je na voljo v nedavno objavljenem članku
Feb
01
2023
Nina Purg je sodelovala na okrogli mizi o spanju in sanjah
V sredo, 1.2.2023, je potekala Alumniteka na temo, 𝗸𝗮𝗸𝗼 𝘀𝗽𝗶𝗺𝗼 𝗶𝗻 𝘀𝗮𝗻𝗷𝗮𝗺𝗼 𝗹𝗷𝘂𝗱𝗷𝗲 𝘁𝗲𝗿 𝗸𝗮𝗸𝗼 𝘇̌𝗶𝘃𝗮𝗹𝗶. Na okrogli mizi je sodelovala tudi članica laboratorija 𝗮𝘀𝗶𝘀𝘁. 𝗱𝗿. 𝗡𝗶𝗻𝗮 𝗣𝘂𝗿𝗴. Audio posnetek celotnega pogovora je dostopen na Spotify.
Vabljeni k poslušanju!